Wednesday 10 April 2013

RANCANGAN HARIAN (PDP)


RANCANGAN PENGAJARAN  HARIAN 
Tarikh/Hari       :  4  Januari    2013/ Rabu
Kelas               :  6 Maju                 Masa       9.40 – 10.10pagi
M/Pelajaran     :   Matematik          Bil. Pelajar :  23 orang
Tajuk                :     Nombor Bulat
Subtopik          :      Menyatakan Nilai tempat
Objektif           :  Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid boleh:
·          Menamakan    nilai tempat
·          Memadankan nilai  nilai tempat
·          Menyelesaikan masalah @ menjawab latihan
Pengetahuan Sedia Ada  :       Semua telah mengenal  sekurang-kurang 6 digit nombor
Alat Bantu Mengajar      :       Buku teks,  komputer, LCD, lembaran kerja, kad gambar
Pendekatan/Strategi        :       Berpusatkan guru 

Kaedah       :       Perbincangan, Penyoalan
Nilai           :       kerjasama, kerajinan,
KBKK         :,      Memadankan dan membuat kaitan, membandingkan



Langkah/masa
Isi pelajaran
Aktiviti Pengajaran Pembelajaran
Guru
Murid
Set Induksi
5 minit
Ø  NOMBOR
(bilangan Penduduk)
Ø  Menunjukkan bilangan penduduk yang ditulis semalam.
Ø  Mengasingkan nombor mengikut nilai tempat dan nilai digit.
Ø  Menyebut nombor yang ditunjuk oleh guru.
Ø  Menyebut secara spontan.
Perkembangan
5 minit
Langkah 1 :
Ø  Menentukan nilai tempat
Ø  Menunjukkan kad  nilai tempat dan meny takannya
Ø  Menyatakan cara menentukan nilai tempat  .
Ø  Menyebut nombor di whit board beramai-ramai.
Ø  Menjawab soalan guru secara individu
5 minit
Langkah 2
Ø  Permainan nilai tempat
Ø  Menentukan nilai tempat
Ø  Menyebut nombor yang ditunjuk dan menyatakan nilai tempat.
Ø   
Ø  Pelajar menunjukan jawapan dengan menggunakan kad rumah nombor
Ø  Menjawab soalan secara lisan tentang nilai tempat.

10 minit
Langkah 3
Ø  Latihan
Ø  Mengedarkan lembaran kerja
Ø  Latihan pantas.
Ø  Latihan biasa
Ø  Menjawab lembaran kerja.

Penutup
5 minit
Rumusan pembelajaran
Ø  Mengumpul hasil kerja
Ø  Menrumus kerja pelajar.
Ø  Soalajawab secara lisan bagi menentukan penguasaan pelajar
Refleksi

Ø  15 pelajar menguasai dengan cemerlang
Ø  4 pelajar perlu pemulihan

No comments:

Post a Comment